Sektörde 30. yılımız!

Etekli Askılar

Eşyalarınızın düzenli kalması ve her daim elinizi attığınızda rahatça bulabilmeniz için çeşitli ev içi araç ve gereçler kullanılmaktadır. Evin en organize edilmesi gereken alanlarından birisi de şüphesiz kıyafetlerinizi, montlarınızı veya benzer şeylerinizi asmanıza yardımcı olan askılardır. Askı, isterseniz açık isterseniz kapalı saklama üniteleri için kullanabileceğiniz ve dağınıklık problemini çözmenize yarayacak gereçler arasında bulunmaktadır. Kıyafetlerinizin ütüsü bozulmadan kaldırmak, daha az alana daha fazla kıyafet sığdırmak, düzenli ve organize bir görünüm elde etmek gibi sebeplerle sıkça tercih edilen askılara hemen her evde rastlamak mümkündür. Farklı tarz ve modelleri bulunmakla beraber askılar genellikle üçgenimsi ve yumuşak köşelere sahip insan omzu figürünü taklit eden bir şekilde üretilmektedir. Bunun yanı sıra pantolon etek benzeri kıyafetlerinizi asarken ise iki yanda klipsi bulunan tutturmalı modelleri de kullanabilirsiniz. Kullanım alanları oldukça geniş olan kıyafet askısı seçenekleri sayesinde hemen hemen her türlü kıyafetinizi dolaplarınıza düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Kullanım alanları yalnızca dağınıklıkları ortadan kaldırmak değil aynı zamanda kıyafetlerinizin ütülü kalmasını sağlamak ve kırışıkları önlemektir. Özellikle her gün işe veya okula giderken kıyafetlerinizi kırışıksız bir şekilde giymek istiyorsanız ütüledikten sonra direkt olarak onları asabilir, giyeceğiniz ana kadar ütülü kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu etkiyi uzun süre korumak istiyorsanız sayfamızdan düzenleyici satın alabilirsiniz.


Askı Modelleri ile Kıyafetleriniz Daima Giymeye Hazır

Askıların birçok çeşidi olması sebebiyle doğru olan modeli kullanmak ve uygun olan kıyafetlerinizle eşleştirmek daha etkili bir kullanım gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Örneğin, bir pantolonun, gömleğin, eteğin veya paltolarınızın askısı birbiriyle aynı olmamakta, en doğru kullanımda daha fazla yüksek verim almanız sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra astığınız kıyafetlerin dolabınızda da doğru konumlandırılması gerekmektedir. Söz gelimi uzun elbise, etek, palto gibi kıyafetlerinizi elbise askısı yardımıyla dolabınızın en uzun taraflarına asmanız hem kıyafetlerinizin kırışmamasını hem de dolabın alt kısmında katlanma ve birikme meydana gelmemesini sağlamaktadır. Asıldıktan sonra kıyafetlerinizin rahat bir şekilde hareket etmesi görünmeyen yerlerde kırışıklar oluşmasını da engelleyecektir. Diğer bir yandan her ürün aynı boyut ve dayanıklılığa sahip olmadığından kıyafetlerinizin ağırlığına uygun bir seçim yapmanız oldukça önemlidir. Askılarınızın kırılmaması veya kıyafetlerinizi rahatça taşıyabilmesi için ağırlıklara dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Örneğin, paltolarınızı, montlarınızı ve benzer ağırlığı çok olan giysilerinizi asarken görece daha fazla ağırlık kaldırabilen portmanto askısı kullanmanız önerilmektedir. Bu modelleri tercih ederek en ağır giyişlerinizi ve montlarınızı dahi düzenli bir şekilde asabilir, kırışmalarını ve dağılmalarını önleyebilirsiniz. Diğer bir yandan etek veya pantolon gibi ürünlerinizi ise bu modeller için özel olarak üretilen etek askısı ile asabilirsiniz. İki yanında klipsler mevcut olan ve düz bir çizgi şeklindeki bu ürünlerin bir yanına eteğinizin bir ucunu diğer yanına diğer ucunu sabitleyerek konforlu bir kullanım elde edebilirsiniz. Elbette dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bu giysilerinizin hangi tür kumaşlardan elde edildiğidir. Örneğin, kadife, süet gibi üzerlerinde kolayca iz oluşan kıyafetleri klipsler sıkıştırmaktansa üçgen tarz olan seçeneklere asmak daha faydalı olacaktır. Asıl amaç askılarınızı kullanırken kıyafetlerinizin olabildiğince serbest ve tıpkı bir insan üzerinde duruşu gibi durmasını sağlamaktadır. Bu şekilde kullanım sağladığınız modeller sizlere en yüksek verim ve kullanışlılığı sunmaktadır.


Askı ile Düzenli Yerleşim Alanları Yaratın

Klasik dolap içi veya portmanto modellerinin yanı sıra son zamanlarda da oldukça popüler hale gelen bir diğer seçenek bulunmaktadır. Kapıların arkasına pratik bir şekilde takabileceğiniz ve tek bir ürünle birçok şeyinizi asabileceğiniz bu ürünler kapı arkası askılıklarıdır. Farklı model ve seçenekleri bulunmakla beraber çoğunlukla yanlarında yer alan iki adet askı kancası kapınızın tepesine takılmaktadır. Takılı halde sürekli kullanım sağlayabileceğiniz bu ürünlerin en büyük avantajlarından biri ise tek bir ürünle pek çok eşyanızı asma olanağı sağlamasıdır. Gün içerisinde çok fazla giydiğiniz veya elinizin altında bulunmasını istediğiniz eşyalarınızı bu askılıklara asabilir, dilediğiniz an hızlıca alıp kullanabilirsiniz. Aynı zamanda etraftaki dağınık görünümü de ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır. Askı modelleri içerisinde klasik seçenekler dışında evde, iş yerlerinde hatta kafeterya ve restoranlarda rahatlıkla kullanılabilecek başka seçenekler de yer almaktadır. Halk arasında dilsiz uşak olarak da bilinen ayaklı modeller kalabalık ortamlarda veya vestiyer yanında kullanımı ile pek çok kolaylık sağlayan ürünler arasında bulunmaktadır. Evinizin girişinde veya iş yerinizde kullanım sağlayabileceğiniz, misafirleriniz geldiğinde paltolarını asabileceğiniz bu ürünler özellikle geçici kullanımlar esnasında oldukça işinizi kolaylaştırmakta ve etrafın toplu kalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra duş etrafında sepeti ile birlikte kullanımınıza sunulan ürünler de bulunmaktadır. Sepet içerisine banyo araç ve gereçlerini yerleştirebilir, askılık kısımlarına ise liflerinizi asabilirsiniz. Duş esnasında elinizin altında olmasını istediğiniz her şeyi rahatça yerleştirebilmeniz ve kolayca erişebilmeniz için adeta kurtarıcı rol oynayan bu ürünler ıslak alan kullanımına da uygun şekilde üretilmektedir. Dış kaplaması kolayca soyulmayan ve ıslaklık ile nemden etkilenmeyen modelleri tercih ederek siz de rahatça banyonuz organize edebilirsiniz. Mutfak çevresinde küçük havlularınızı veya önlüklerinizi takabileceğiniz ürünler de yine ev içinde organizasyonunuzu kolaylaştırmakta, sizlere pratik kullanım imkânı sunmaktadır.


Askı Modelleri ile Hem Pratik Hem Şık Kullanım Sağlayın

Kıyafet, mutfak havluları, banyo kullanımları, gardırop içi, pantolon askısı gibi pek çok ürün modelinin farklı ham maddelerden üretilmesi sayesinde kullanıcılara çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Dış ve iç alanlarda kullanım sağlarken kullandığınız ürünlerin hangi maddeden yapıldığına dikkat ederek hem daha düzenli ve şık hem de konforlu kullanım imkânı elde edebilirsiniz. Ahşap elbise askısı en eski zamanlardan bu yana kullanılan ve otantik bir görünüm yaratmanızı sağlayan aynı zamanda kıyafetlerinizin ağırlığını kaldırma konusunda da avantajlı seçeneklerden birisidir. Farklı renk ve desenlerde modeller de bulabileceğiniz ahşap seçenekler genellikle üçgen tarzda yapılan ürünlerde sıklıkla karşılaşabileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Bunun dışında plastik askı da özellikle dolap içlerinde çokça tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hafifliği ve kullanım kolaylığı açısından çeşitli renk ve modelleriyle kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen plastik seçenekler rahat ve kompakt bir kullanım sunmaktadır. Vestiyer askısı olarak kullanılan modellerde ise çoğunlukla sağlam, demir veya metal maddeler kullanılmaktadır. Boyutları genellikle farklılık gösterebilse de vestiyer seçeneklerinde uzun ve paltoların yere değmeyeceği boyutlar göz önüne alınarak üretilmektedir. Ağırlıklarından dolayı ceketler için üretilen ceket askısı seçenekleri ise yine giysinin ağırlığını kaldırabilmesi adına ahşap, metal, demir gibi seçenekler sunmaktadır. Sık kullanılan gömlek askısı seçenekleri ise bu ürünlerin yanı sıra plastik gibi materyaller kullanılarak da elde edilebilmektedir. Dış kısmında kadife veya kumaş kaplama yapılan, görünüm açısında oldukça estetik ve şık ürünler kullanıcılarla buluşturulmakta, her alanda renkli ve canlı kişiliğini ortaya koymayı seven kullanıcıların gönlünü fethetmeyi başarmaktadır. Seçeneklerin çokluğu kadar fiyatlandırma açısından da bol seçenekli ve her bütçeye uygun ürünleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Siz de evinizin dağınıklığını ortadan kaldırmak, giysilerinizin kırışmasını önlemek ve düzenli bir kullanım alanı yaratmak için giysi askısı modellerini ve fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilir, kendinize en uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

Hemen iletişime geçin